Građanska incijativa otvorenih vrata – Mladi Vinarec i Udruga “Zeleno Prigorje” održali su Zero waste radionicu na temu prepoznavanja samoniklog jestivog i ljekovitog bilja.
Ovoj radionici priključio se i Odred izviđača “Kalnik” Križevci, a odazvao se velik broj djece koji su bili puni energije, želje i entuzijazma. Mještani sela Vinarec doprinijeli su i samoj organizaciji.
Svatko je imao brošuru koju je koristio tijekom traženja određenih ljekovitih biljaka (kopriva, stolisnik, maslačak, trputac). Osim biljaka bilo je vremena i za slobodnu zabavu na livadi prepunoj maslačaka.
Svi sudionici prošli su rutu od cca. 10 kilometara, a neke od destinacija koje su prošli su: uskršnje jaje u Popovcu, predivni ribnjak obitelji Tremski, vikendicu te ranč Winnetoue udruge Potkalničkih konjara.
Na samome kraju sveprisutne dočekao je domaći sok, kolači od koprive i salata od raznog bilja.










